تلکامپ - فرخ کریمی

وب سایت تخصصی تکنولوژی برق - الکترونیک و کامپیوتر

تلکامپ - فرخ کریمی

وب سایت تخصصی تکنولوژی برق - الکترونیک و کامپیوتر

تلکامپ - وب سایت تخصصی تکنولوژی برق

-- زکات علم نشر ان است -- امام علی (ع) --
دنبال کنندگان ۷ نفر
این وبلاگ را دنبال کنیددر سایت تلکامپ
در كل اينترنت

ابزار نظر سنجی

تقویم شمسی

کانال تلگرام تلکامپ

آخرین نظرات

۳ مطلب در تیر ۱۳۹۳ ثبت شده است

جمعه, ۲۰ تیر ۱۳۹۳، ۱۱:۰۹ ب.ظ

اصطلاحات شبکه های کامپیوتری

دانش شبکه کامپیوتر، مانند سایر علوم کامپیوتری دارای اصطلاحات و نکاتی است که ممکن است خیلی از کاربران آنها را شنیده باشند ولی ندانند آنها دقیقا به چه معنایی هستند و چه کاربردی دارند. دانستن این اصطلاحات کمک زیادی به درک بیشتر علم شبکه خواهد کرد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ تیر ۹۳ ، ۲۳:۰۹
تلکامپ - الکترونیک و کامپیوتر
چهارشنبه, ۱۱ تیر ۱۳۹۳، ۰۱:۱۲ ب.ظ

پروتکل های رمز گذاری روی شبکه های بیسیم

شبکه های بی سیم ارتباط آسانی را برای ارتباط بین کاربران و دستگاه های دیگر مهیا کرده است ولی همین ارتباط آسان گاهی باعث می شود که کاربران امنیت این شبکه ها را تامین نکنند و هکرها به راحتی وارد شبکه شوند و شروع به خرابکاری کند.

متداول‌ ترین و در عین حال آسان‌ ترین روش برای ایجاد امنیت در یک شبکه بی‌سیم، به کارگیری استانداردهای رمزگذاری است. نکته مثبت در خصوص این استانداردها پیاده‌سازی و پیکربندی ساده آن‌ها است که معمولا از طریق اینترفیس کاربری ابزار شبکه بی‌سیم انجام می‌شود و در حالت کلی با توجه به نوع ابزاری که استفاده می‌کنید از پیچیدگی چندانی برخوردار نیستند.

علاوه بر استانداردهایی که توسط موسسه‌ های جهانی مانند IEEE تعریف می‌شوند و بر روی تمامی ابزارهای شبکه از نام‌های تجاری متفاوت قابل استفاده هستند، برخی از شرکت‌های تولید کننده ابزارهای شبکه نیز به صورت اختصاصی از استانداردهای رمزگذاری استفاده می‌کنند، با این تفاوت که این استانداردها توسط ابزارهای شرکت‌های دیگر قابل استفاده نخواهند بود.

شاید تا کنون با اسامی این استانداردها روی ابزارهای شبکه خود مواجه شده‌اید اما به طور دقیق با ساختار و تفاوت‌های هر کدام آشنا نیستید. بنابراین از آنجایی که امکان معرفی تمامی استانداردهای رمزگذاری قابل پیاده‌سازی در شبکه‌های بی‌سیم وجود ندارد و به دلیل اهمیت برقراری امنیت در شبکه‌های بی‌سیم تنها به معرفی استانداردهای عام خواهیم پرداخت.

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۱ تیر ۹۳ ، ۱۳:۱۲
تلکامپ - الکترونیک و کامپیوتر
پنجشنبه, ۵ تیر ۱۳۹۳، ۰۲:۴۴ ب.ظ

شبکه های کامپیوتری

شبکه های کامپیوتری گروهی از کامپیوتر ها و دستگاه‌هایی می‌باشد که توسط کانال‌های ارتباطی به هم متصل شده‌اند. شبکه رایانه‌ای باعث تسهیل ارتباطات میان کاربران شده و اجازه می‌دهد کاربران منابع خود را به اشتراک بگذارند.

درس شبکه های کامپیوتری نیز یکی از دروس دوره کارشناسی رشته های مهندسی برق میباشد که به تشریح مقدماتی از این مبحث مهم می پردازد.

مطالب ارایه شده در این پست
  • تاریخچه شبکه های کامپیوتری
  • دلایل استفاده از شبکه
  • مدل های شبکه
  • انواع توپولوژی شبکه
  • انواع شبکه بر اساس حوزه جغرافیایی
  • اشنایی با مدل های شبکه (OSI)

با ما در ادامه مطلب همراه باشید ...
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۵ تیر ۹۳ ، ۱۴:۴۴
تلکامپ - الکترونیک و کامپیوتر

ابزار هدایت به بالای صفحه