تلکامپ - فرخ کریمی

وب سایت تخصصی تکنولوژی برق - الکترونیک و کامپیوتر

تلکامپ - فرخ کریمی

وب سایت تخصصی تکنولوژی برق - الکترونیک و کامپیوتر

تلکامپ - وب سایت تخصصی تکنولوژی برق

-- زکات علم نشر ان است -- امام علی (ع) --
دنبال کنندگان ۷ نفر
این وبلاگ را دنبال کنیددر سایت تلکامپ
در كل اينترنت

ابزار نظر سنجی

تقویم شمسی

کانال تلگرام تلکامپ

آخرین نظرات

۴ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۳ ثبت شده است

شنبه, ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۳، ۰۲:۴۳ ب.ظ

مشاهده پسورد ذخیره شده وایرلس

در بسیاری از مواقع وقتی که یک شبکه Wireless در اختیار داریم نا خودآگاه رمز اتصال به این شبکه را در سیستم ذخیره می کنیم ، اما در برخی از موارد اتفاق می افتد که ما بخواهیم برای اتصال یک دستگاه جدید رمز شبکه Wireless خود را وارد نمایید ولی متاسفانه فراموش کرده ایم.برای اینکه بتوانید رمز وارد شده را پیدا کنید و مجدداً استفاده کنید باید از روش های زیر استفاده کنید.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۴:۴۳
تلکامپ - الکترونیک و کامپیوتر
جمعه, ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۳، ۰۳:۴۲ ب.ظ

پروژه پارکینگ مکانیزه با سنسور های مادون قرمز

احتمالا تابلوهای اعلام ظرفیت پارکینگ را در خیابان های شهر دیده اید. این پروژه نمونه ای کامل از کنترل و نظارت بر وضعیت پارکینگ است که ظرفیت پارکینگ، وضعیت هر بخش، زمان پارک هر ماشین، هزینه پارک هر ماشین و ... را به نمایش می گذارد. این پروژه با میکروکنترلر ساده مگا8 و صفحه نمایش کاراکتری 2*16 راه اندازی شده است که برای تشخیص ورود و خروج از سنسور های ساده مادون قرمز استفاده می کند. کد نویسی برنامه توسط کامپایلر Bascom و به زبان Basic نوشته شده است.

علاوه بر توضیح مراحل ساخت پروژه و نحوه ی عملکرد ان، موضوعات طراحی برد مدار چاپی با نرم افزار Altium Designer و طریقه پروگرم کردن برنامه بر روی میکرو از طریق پروگرمر STK 500 با ارتباط USB اموزش داده شده است.

۹ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۹ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۵:۴۲
تلکامپ - الکترونیک و کامپیوتر
يكشنبه, ۷ ارديبهشت ۱۳۹۳، ۰۵:۳۱ ب.ظ

ترفند های جالب در Paint ویندوز

نرم افزار Paint یکی از ابزار های همیشه همراه ویندوز بوده است. اما بعضی از افراد به دلیل ظاهر ساده این نرم افزار آن را دست کم می گیرند. در این مطلب آموزشی قصد داریم چند ترفند خوب در مورد نرم افزار Paint در اختیار شما قرار دهیم.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۷ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۷:۳۱
تلکامپ - الکترونیک و کامپیوتر
يكشنبه, ۷ ارديبهشت ۱۳۹۳، ۰۵:۱۸ ب.ظ

رفع مشکل مخفی شدن فایل ها و فولدر ها پس از ویروسی شدن

به جرات می توان گفت که اکثر کاربران ویندوز با ویروس های New Folder.EXE و Autorun.EXE اشنا هستند و حداقل یک بار به این ویروس ها الوده شده اند. این ویروس ها با فوق پنهان کردن فابل ها و فولدر ها سعی در تخریب اطلاعات حافظه های جانبی همچون فلش مموری ها و حافظه های MMC می کنند، به طوری که نمی توان به راحتی به فایل ها و فولدرها دسترسی پیدا کرد. در این مطلب دو شیوه برای بر طرف کردن این مشکل را اموزش خواهم داد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۷ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۷:۱۸
تلکامپ - الکترونیک و کامپیوتر

ابزار هدایت به بالای صفحه